Latvijas sportisti izcīna divas medaļas Pasaules SAMBO meistarsacīkstēs Rīgā

Latvijas sportisti Kirils Loganovskis (-60 kg) un Aleksejs Akimenko (+87 kg) izcīnīja medaļas Pasaules SAMBO Meistarsacīkstēs jauniešiem un junioriem, kas no 9. līdz 11. oktobrim risinājās Rīgā.

 Vsevoloda Zeļonija sporta skolas pārstāvis Aleksejs Akimenko pirmajās cīņās uzvarēja Elamanu Abdirerimovu no Kirgistānas un Gruzijas sambistu Daviti Razmadze, pusfinālā pārspēja Mongolijas pārstāvi Lkagvadorju Batjargalu un tikai saspringtajā finālcīņā piekapās Ivanam Tačkovam no Krievija.

 Liepājnieks Kirils Loganovskis pirmajā kārtā pārspēja ASV sportistu Kalebu Džeimsu Veleru, bet nākošajā cīņā piekapās topošajam sacensību uzvarētajam Aleksandram Fogelevam no Krievijas. Cīņā par trešo vietu Kirilam vajadzēja tikties ar  Šalvu Gazašbili, bet Gruzijas sambists traumas deļ neatnāca uz cīņu.

 Piektās vietas Pasaules meistarsacīkstēs ieņēma jelgavnieks Rinārs Šaihulovs (-81 kg), Ralfs Rūšiņš (+100 kg)  un Serafima Nazarova (-60 kg) no Carnikavas.

 Pasaules SAMBO Meistarsacīkstēs jauniešiem un junioriem, pulcēja vairāk nekā 350 sportistu no 30 pasaules valstīm. Viennozīmīgi sacensību favorīti bija Krievijas sportisti.

Biedrība „Latvijas SAMBO klubu asociācija” izsaka pateicību nodibinājumam „Rīgas Tūrisma Attīstības Birojs”, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentam un Latvijas sporta federācijas padomei par savstarpēju sadarbību.

PROTOKOLI

 Informāciju sagatavoja: Darja Davidova

 


No 9. līdz 11. oktobrim Rīgas Olimpiskajā sporta centrā notiks svarīgs sporta notikums – Pasaules SAMBO meistarsacīkstes jauniešiem un junioriem. Pie mums atbrauks jauni sportisti no vairāk nekā 30 pasaules valstīm. Uz trim paklājiem trīs dienu laikā jaunieši un meitenes izspēles 40 medaļu komplektus.

Rīga jau ne pirmo reizi organizē šāda mēroga SAMBO pasākumus un katru reizi to līmenis ir ļoti augsts. Liek sevi manīt pieredze, kas iegūta, organizējot Eiropas meistarsacīkstes 2007. gadā Liepājā, analoģiskas Pasaules meistarsacīkstes 2011. gadā Rīgā un Atvērtās Eiropas meistarsacīkstes kadetiem 2013. gadā Rīgā.

Šobrīd SAMBO cenšas kļūt par pilnvērtīgu Olimpiskās programmas sastāvdaļu un iegūst jaunu kvalitātes līmeni, kas padara šo unikālu sporta veidu vēl populārāku un interesantāku. Pieaug to valstu, kas attīsta SAMBO, skaits, par piemēru tam kalpo tas, ka uz Rīgu atbrauks sportisti, kas pārstāv visus kontinentus, izņemot Austrāliju. Paralēli meistarsacīkstēm 9. oktobrī notiks Pasaules SAMBO federācijas valdes sēde.